Offcanvas Section

You can publish whatever you want in the Offcanvas Section. It can be any module or particle.

By default, the available module positions are offcanvas-a and offcanvas-b but you can add as many module positions as you want from the Layout Manager.

You can also add the hidden-phone module class suffix to your modules so they do not appear in the Offcanvas Section when the site is loaded on a mobile device.

25 septembar 2021
9. Međunarodni šahovski turnir "ŠIPRAGE-LUKA 2021"
Aktivnosti Fondacije "LUKA"

U konkurenciji do sada rekordnih 149 šahista, koji su nastupili na tradicionalnom 9. Međunarodnom šahovskom turniru "LUKA-ŠIPRAGE  2021", prvo mjesto je osvojio velemajstor Miloš Perunović iz Srbije sa 7,5 osvojenih poena iz 9 partija. Isti broj poena, ali slabije dodatne kriterijume, imali su drugoplasirani hrvatski velemajstor Zdenko Kožul, kao i trećeplasirani velemajstor Mohr Georg iz Slovenije.

Nastupilo je čak 25 igrača sa međunarodnim titulama (11 GM, 5 IM i 9 FM) koji su se borili za nagradni fond od 5.190KM. Turnir je povlačenjem prvog poteza svečano otvorio načelnik opštine Kotor Varoš Zdenko Sakan, koji je izrazio zadovoljstvo što ovaj turnir iz godine u godinu okuplja vrhunske šahiste iz regiona.

Konačna tabela:

Mjesto   Prezime i Ime FED Rtg Poena  TB1   TB2 
1. GM Perunović Miloš SRB 2576 7,5 54,5 60,0
2. GM Kožul Zdenko CRO 2504 7,5 51,5 55,0
3. GM Mohr Georg SLO 2387 7,5 48,0 51,5
4. GM Dizdarević Emir BIH 2451 7,0 52,0 55,0
5. IM Savanović Aleksandar BIH 2396 7,0 50,0 54,0
6. GM Blagojević Dragiša MNE 2537 7,0 48,0 52,0
7. GM Vukić Milan BIH 2425 7,0 47,0 50,0
8. GM Tadić Branko SRB 2502 7,0 46,5 51,5
9. GM Milanović Danilo SRB 2472 7,0 45,5 49,0
10.   Stanković Dragan BIH 2192 6,5 49,5 54,0
11. GM Palac Mladen CRO 2579 6,5 49,5 53,5
12. GM Đuric Stefan SRB 2322 6,5 49,0 53,5
13. FM Narančić Vlado BIH 2285 6,5 47,0 50,5
14. FM Babić Draško BIH 2310 6,5 43,5 47,5
15.   Barišić Predrag BIH 1994 6,5 40,0 43,5
16. FM Musović Armin MNE 2290 6,0 50,5 55,5
17. FM Tadić Stefan SRB 2144 6,0 47,0 51,0
18. IM Trkulja Goran BIH 2283 6,0 47,0 51,0
19. AIM Ćulum Sanjin BIH 1819 6,0 45,0 49,0
20.   Bojo Leon BIH 2206 6,0 45,0 49,0
21.   Aleksić Neven SRB 2181 6,0 44,0 47,5
22.   Marković Dušan BIH 2129 6,0 43,5 46,5
23.   Lipovčić Marko BIH 1982 6,0 43,0 47,0
24.   Kovačevic Željko BIH 1786 6,0 42,0 45,0
25.   Živković Milenko DEN 1924 6,0 41,5 44,5
26.   Gužvić Jovo SRB 1921 6,0 38,0 41,0
27. GM Stojanović Dalibor BIH 2483 5,5 48,0 52,0
28. FM Paštar Slaven BIH 2281 5,5 48,0 52,0
29.   Popić Boris BIH 2136 5,5 45,5 49,5
30. IM Rogulj Branko CRO 2401 5,5 45,0 48,0
31.   Tomić Veličko BIH 2160 5,5 44,0 47,0
32. FM Pašalić Harun BIH 2118 5,5 44,0 46,5
33. IM Lekić Dušan MNE 2420 5,5 43,5 47,5
34.   Jevtić Sreten BIH 2230 5,5 43,0 47,5
35.   Đurić Goran SRB 1926 5,5 41,5 44,5
36.   Šišic Muhamed BIH 1714 5,5 41,5 44,5
37.   Stanišić Vlajko BIH 2106 5,5 41,0 44,0
38.   Banović Ranko BIH 1728 5,5 40,5 42,5
39.   Perišić Miodrag BIH 1894 5,5 39,5 43,0
40.   Divljak Zoran SRB 2037 5,5 39,5 41,0
41.   Lukić Aleksandar BIH 2125 5,5 38,5 42,5
42.   Molčanov Sergej BIH 2006 5,5 38,5 41,5
43.   Zorić Rade CRO 1823 5,5 37,5 40,0
44.   Kostreš Simo BIH 1689 5,5 37,0 39,5
45.   Ninković Marko BIH 1911 5,5 36,5 39,5
46.   Vajić Mladenko BIH 1937 5,5 33,0 36,0
47.   Ilić Branimir BIH 1698 5,5 32,5 33,5
48. FM Milekić Daniel SRB 2246 5,0 48,5 52,5
49.   Hutinović Halim BIH 2210 5,0 46,0 50,0
50. WFM Blagojević Lidija MNE 1912 5,0 45,0 48,0

Kompletnu tabelu i rezultate po kolima pogledajte ovdje.

Blagojević Lidija je najuspješnija žena a domaći takmičar Stanković Dragan iz Kotor Varoši je ostvario odlično 10. mjesto sa 6,5 poena i time ujedno i bio najuspješniji omladinac.

Direktor turnira je Svjetlana Račić, dok su sudijski dio posla obavili: g. IA Vlado Stojanović (FIDE ID: 921190) - glavni sudija i njegovi pomoćnici/zamjenici - savezne sudije: g. Stevan Paštar (FIDE ID: 14412381), g. Slobodan Đukić (FIDE ID: 14414252), g. Momčilo Soprenić (FIDE ID: 14402378) i Dino Marković (FIDE ID: 14406314).

Organizator je uz pomoć Generalnog sponzora Fondacije "LUKA", kao i do sada, obezbijedio novčani nagradni fond turnira u iznosu od 5.190,00 KM koji je raspoređen u 10 redovnih (ukupno 4.550,00 KM):

  1. mjesto 1.500,00 KM
  2. mjesto 1.000,00 KM
  3. mjesto 700,00 KM
  4. mjesto 500,00 KM
  5. mjesto 300,00 KM
  6. mjesto 200,00 KM
  7. mjesto 150,00 KM
  8. mjesto 100,00 KM
  9. mjesto 50,00 KM
  10. mjesto 50,00 KM

i 7+1 specijalnih nagrada (640,00 KM):

  • Igrači rejtinga 0 - 1800: 1 – 100,00 KM ; 2 – 80,00 KM ; 3 – 60,00 KM
  • za najuspješnijeg omladinca: 100,00 KM
  • za najuspješniju ženu: 100,00 KM
  • najmlađeg učesnika: 100,00 KM
  • i najstarijeg učesnika: 100,00 KM

Pobjednici su nagrađeni peharima i medaljama, a prvih 10 takmičara i diplomama.

Turnir je organizovan povodom dana Mjesne zajednice Šiprage u sklopu ambijenta domaćina firme "LUKA" a.d. Banjaluka - PJ Ribnjak na lokalitetu sela Kerle-Šiprage, Opština Kotor Varoš.

Turnir je i ove godine bio rejtingovan kod FIDE za ubrzani šah. Ukupno je odigrano 9 kola uz temno igre od 15 minuta po igraču za cijelu partiju. Na takmičenju je bio primjenjen Švajcarski sistem FIDE varijanta uz kompjutersko parovanje programom Swiss Manager i rezultatima na sajtu www.chess-results.com.

Sjajni domaći su kao i prethodnih sedam godina na pauzi obezbjedili doručak - pastrmku iz vlastitog ribnjaka, a po završetku turnira i svečani ručak za sve učesnike i prisutne goste.

U nastavku pogledajte video i fotogaleriju: